W komunikacie nr 2/2020 Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Szczecińskiego dotyczącym realizacji praktyk zawodowych nienauczycielskich w okresie kształcenia zdalnego w US w pkt. IV została wskazana możliwość, wynikająca z nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dn. 29 X 2020 r. w sprawie studiów, dotycząca możliwości odbycia praktyk zawodowych przez studentów w części lub w całości w podmiotach leczniczych lub służbach sanitarno-epidemiologicznych w ramach realizowanych przez nie zadań w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
Obecnie Ministerstwo po raz kolejny znowelizowało rozporządzenie w sprawie studiów (rozp. z dn. 8.01.2021 Dz.U. 2021 poz. 62) umożliwiając studentom odbycie praktyk nie tylko w podmiotach leczniczych, służbach sanitarno-epidemiologicznych, ale również w Narodowym Funduszu Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych lub Centrum e-Zdrowia.
Studenci mogą wspierać proces szczepień przeciw COVID-19 przez obsługę infolinii oraz poczty elektronicznej, służących do udzielania informacji o szczepieniach w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 i rejestracji pacjentów na te szczepienia. Będą również uczestniczyć w procesach logistycznych, zakupowych i administrowaniu rezerwami materiałowymi w ramach zwalczania wirusa SARS-CoV-2.
Z tej oferty praktyk mogą skorzystać studenci różnych kierunków, których program przewiduje praktyki (z wyjątkiem nauczycielskich).

link do informacji na stronach ministerstwa: