Studenci mogą się zwracać w sprawie zwrotu części czesnego do Pana Prorektora ds. Studenckich dr. hab. Jacka Buko, prof. US drogą e-mailową na adres:   prostud@univ.szczecin.pl
Pan Prorektor będzie uznawał wniosek w postaci zwykłego e-maila, o ile zostanie on przesłany z e-poczty uczelnianej. Jeśli domena będzie inna, będzie akceptował skan lub zdjęcie podpisanego ręcznie wniosku, załączonego do e-maila. Prosimy o unikanie dokumentów papierowych.

Podanie-zwrot-opłaty-zarządzenie-38/2020 v2.doc

Zarządzenie nr 38/2020 Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego z dnia 7 kwietnia 2020 roku w sprawie obniżenia opłat semestralnych na studiach niestacjonarnych w związku z ograniczeniem funkcjonowania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na podstawie art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r., poz. 85 ze zm.) w związku z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 23 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 511 ze zm.) zarządza się co następuje:

1. W semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020, w Uniwersytecie Szczecińskim opłaty semestralne na studiach niestacjonarnych pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich oraz opłaty semestralne na studiach niestacjonarnych trzeciego stopnia rozpoczętych przed rokiem akademickim 2018/2019, wynoszą 75 % opłat wskazanych w zawartych umowach lub obowiązujących w dacie rozpoczęcia studiów.

2. Studentowi, który uiścił opłatę za semestr letni w roku akademickim 2019/2020 w pełnej wysokości lub wyższej niż 75 % opłaty, zwracana jest na jego wniosek różnica pomiędzy opłatą uiszczoną, a opłatą należną wskazaną w ust. 1

3. Różnica w poniesionej opłacie zwracana jest w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku do Prorektora ds. Studenckich wraz ze wskazaniem numeru rachunku bankowego, na który ma nastąpić zwrot.

zarządzenie nr 38/2020 Rektora US – w sprawie obniżenia opłat .pdf