Legia Akademicka on-line

Uniwersytet Szczeciński, 4 kwietnia 2020 roku,  rozpoczął szkolenie teoretyczne w ramach programu Legia Akademicka. W związku z pandemią COVID-19, zajęcia realizowane są zdalnie.

Na stronie internetowej legiaakademicka.usz.edu.pl, zamieszczono zakładkę KURS ON-LINE. Wszystkie dostępne w niej materiały zostały przygotowane przez wykładowców realizujących zajęcia w ramach programu LA US.

Legia Akademicka jest projektem szkolenia wojskowego dla studentów, realizowanym na Uniwersytecie Szczecińskim. Do programu przystąpić może student/studentka studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, który posiada obywatelstwo polskie. W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie teoretyczne (30 godzin), a następnie szkolenie praktyczne, które będzie realizowane w ramach przerwy wakacyjnej.