W imieniu Komitetu Organizacyjnego Cracow Cognitive Science Conference, mam zaszczyt zaprosić Państwa na 12. edycję tejże konferencji, która odbędzie się od 9 do 10 maja 2020 roku w Krakowie. Informuję jednocześnie, że termin przesyłania abstraktów oraz rejestracji na aktywne uczestnictwo w konferencji zostanie przedłużony do 10 marca 2020 roku.

Jest to konferencja międzynarodowa, która umożliwia studentom, doktorantom i pracownikom naukowym z całego świata na wymianę idei, wyników badań i pomysłów naukowych. Organizacją zajmują się dwa koła naukowe: Kognitywistyki i Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tematem przewodnim CCSC2020 jest “Religion and Beliefs”. Problematyka, która obejmuje ten temat, to zagadnienia takie jak m.in.:

• Aspekty poznawcze i psychospołeczne religijności
  • Neuronalne korelaty religijności
  • Filozoficzne implikacje badań nad religią
  • Wierzenia w zjawiska paranormalne i teorie spiskowe
  • Relacje pomiędzy nauką a religią

Swoją pracę będzie można zaprezentować w formie: wystąpienia, sympozjum oraz postera. Więcej informacji, w tym pełne Call for Papers i dokładne wytyczne do rejestracji, można znaleźć na stronie www.ccsc.edu.pl.

Opłata konferencyjna wynosi 100 PLN dla uczestników czynnych, konferencja jest darmowa dla uczestników biernych.

Na nadchodzącej edycji prelekcję przedstawi trzech gości specjalnych:

1) Dr Michiel van Elk z Uniwersytetu Amsterdamskiego, Holandia – “Experimental Research on Extraordinary Experiences”

2) Prof. Vassilis Saroglou z Uniwersytetu Lowańskiego, Belgia – “Does Faith Broaden the Mind or Impair Rationality?”

3) Uffe Schjoedt z Uniwersytetu w Aarhus, Dania – “Religious Cognition in Predictive minds”

Aktualne informacje zamieszczane są na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1570209619786515/.

Zachęcamy do aktywnego lub biernego uczestnictwa w konferencji i liczymy na Państwa obecność!

CFP_official_draft.pdf

Z poważaniem,