wybór języka obcego Moduł I –

zapisy na lektorat dla obecnych studentów:

I roku I stopnia,

I roku jednolitych studiów magisterskich,

I roku II stopnia

studiów stacjonarnych i niestacjonarnych

na przyszły rok 2024- 2025

obowiązkowe wybory będą otwarte na platformie e-Prodziekan w terminie

10.05.2024 – 15.05.2024

Co musisz zrobić:

– zaloguj się w tych datach na swoje konto w platformie e – Prodziekan

– kliknij menu zakładki „Wybory i deklaracja rat”- możesz wybrać tylko jeden język obcy, który chcesz studiować w ramach lektoratu od przyszłego roku 2024/25.

– kliknij „zapisz” a wybrany język zostanie zaznaczony.

UWAGA! WAŻNE! PAMIĘTAJ!

Lektoraty na I stopniu zaczynają się od poziomu B1 i kończą się na poziomie B2

Lektoraty na jednolitych studiach magisterskich  zaczynają się od poziomu B1 i kończą się na poziomie B2+

Lektoraty na II stopniu zaczynają się od poziomu B2 i kończą się na poziomie B2+ (powinna być to kontynuacja lektoratu z I stopnia/j.s.m.)

-Niektóre kierunki na US posiadają w Planie Studiów równocześnie „dodatkowy język obcy tzw. Moduł II ” do wyboru. Moduł II zaczyna się również od 2 roku studiów, trwa 3 semestry i jest na poziomie początkującym. Pamiętaj, że powinieneś /powinnaś wybrać wtedy język obcy inny niż wybrany na Module I. Dotyczy kierunków I stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych dla Logistyka, Logistyka inżynieryjna – WEFIZ

-W przypadku studentów zagranicznych, językiem nauczanym w ramach lektoratu jest język, który jest językiem obcym dla studenta. Student musi również wypełnić deklarację języka ojczystego (widoczna tylko dla studentów zagranicznych).

-W sytuacji braku wystarczającej liczby studentów pozwalającej na utworzenie grupy na dany lektorat, ACKJ ma prawo do zmiany zdeklarowanych wyborów.

WSZYSTKIE KWESTIE DOTYCZĄCE LEKTORATÓW REGULUJE

*ZARZĄDZENIE NR 121/2023 REKTORA UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO z dnia 23 października 2023

KONTAKT – PYTANIA:

biuroackj@usz.edu.pl, tel. 444 38 10 / 38 14  pon-pt godz. 9:00 – 14:00