Legitymacje studenckie i doktoranckie z roku akademickiego 2019/2020 pozostają ważne.

W związku z utrzymującym się w Polsce stanem epidemii oraz przedłużeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni, termin prolongaty legitymacji studenckich i doktoranckich został ponownie przesunięty. Aktualne ograniczenie w funkcjonowaniu uczelni zostało przedłużone do 30 września 2021 r. Tym samym studenci i doktoranci mogą posługiwać się ważnymi legitymacjami bez konieczności osobistego stawiennictwa na uczelni w celu odebrania nowych hologramów jeszcze 60 dni po zniesieniu wskazanego ograniczenia, tj. do 29 listopada 2021 r.

Regulacje dotyczące „zaocznego” przedłużenia ważności legitymacji studenckich i doktoranckich zostały wprowadzone w ustawie o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, która zmieniła w tym zakresie ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

PODSTAWA PRAWNA:

• Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.),
  • Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 695, z późn.zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lutego 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  (Dz. U. z 2021 r. poz. 363).