Na początku czerwca odbędą się zapisy na specjalności, moduły, przedmioty do wyboru, seminaria na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych w dwóch wariantach:
– za pośrednictwem poczty w domenie  usz.edu.pl,
– za pośrednictwem indywidualnego konta na Platformie studenta (na wybranych kierunkach studiów).

Kierunki Geografia, Geologia, Oceanografia dokonują wszystkich wyborów mailowo za pośrednictwem poczty w domenie usz.edu.pl. Na pocztę zostaną wysłane wiadomości, na które należy odpowiedzieć do dnia 10 czerwca.

Ze względu na małą liczbę studentów w grupach, o uruchomieniu danej specjalności, przedmiotu do wyboru itd. zdecyduje wymagana przepisami minimalna liczba zapisów. Osoby, które nie dokonają wyboru w wyznaczonym terminie – zostaną przypisane administracyjnie.

Kierunki Matematyka, Optyka okularowa oraz Fizyka dokonują wyborów promotora za pośrednictwem Instytutów.