Uprzejmie informujemy, że w dniach od 7 do 12 maja 2021 r. (poprzez Platformę e-proDziekan) zostanie uruchomiony wybór specjalności.

Wybory należy dokonać w następujący sposób:
Po zalogowaniu się do Platformy e-proDziekan, w lewym menu wybrać opcję -> „Wybory i deklaracja rat” i tutaj zaznaczyć jedną z dwóch dostępnych opcji wyboru.

Studenci proszeni są o zapisywanie się na jedną z proponowanych specjalności:

1. Kryminalno-penitencjarna

przedmioty w specjalności: – na 4 semestrze: prawo karne wykonawcze; ochrona osób i mienia, obiektów i obszarów; charakterystyka przestępstw kryminalnych; – na 5 semestrze: prawo o ruchu drogowym; usługi detektywistyczne; przestępczość gospodarcza; typologia broni; środki przymusu bezpośredniego; – na 6 semestrze: warsztaty pisania pism w sprawach karnych i w sprawach wykroczeń; prawo policyjne; warsztaty pisania pism w sprawach administracyjnych.

1. Ochrony interesów ekonomicznych państwa

przedmioty w specjalności: – na 4 semestrze: ogólne prawo podatkowe; prawo karne skarbowe; ustrój i funkcjonowanie administracji skarbowej; – na 5 semestrze: podstawy szczegółowego prawa podatkowego; dyscyplina finansów publicznych jednostek budżetowych; prawo dewizowe; prawo celne; – na 6 semestrze: kontrola celno-skarbowa; postępowanie w sprawie przestępstw i wykroczeń karnoskarbowych; warsztaty pisania pism w sprawach podatków.

Zapisy rozpoczną się  7 maja o godzinie 0.00 i zakończą 12 maja o godzinie 23.59.

Sylabusy do przedmiotów realizowanych w ramach specjalności znajdują się na stronie Wydziału w zakładce: Kształcenie /Plany i sylabusy/ Sylabusy / Prawo służb mundurowych – Studia I st. / Sylabusy do planu studiów 2020/2021.

Wyniki zapisów zostaną przedstawione w formie ogłoszenia.